Лучшие предложения
  • Блог
  • Депутати Київоблради розповіли які проблеми існують з виплатою заборгованості перед працівниками культури у Макарівській громаді

Депутати Київоблради розповіли які проблеми існують з виплатою заборгованості перед працівниками культури у Макарівській громаді

У Макарові Київської області юридична колізія заважає провести розрахунки з працівниками культури, які раніше отримували заробітні плати з районного бюджету. Про суть проблеми та участь Макарівської селищної ради у її вирішенні розповіли депутати Київської обласної ради.

У Макарові з проблемами зіткнулися працівники культури, які до 01 січня 2021 отримували заробітну плату за рахунок коштів районного бюджету Макарівського району. Вказаних працівників було звільнено із займаних посад у першій половині лютого 2021 року наказом завідувача сектору культури молоді, національностей та релігій Макарівської районної державної адміністрації згідно з п. 1 ст. 36 КЗпП України (за угодою сторін). При цьому, в порушення вимог ст. 116 КЗпП України зі звільненими працівниками не було проведено повний розрахунок. Люди досі не отримали належну їм до виплати заробітну плату у зв'язку зі звільненням. Про це розповіла депутатка Київоблради Тетяна Самойленко.

Також вона підкреслила, що з 14 січня 2021 сектор культури, молоді, національностей та релігій Макарівської районної державної адміністрації перебуває у стані припинення в результаті реорганізації згідно з розпорядженням голови Макарівської райдержадміністрації від 12 січня 2021 No 12, яке не містить жодної
інформації щодо виду реорганізації, а відтак не можливо визначити, хто є правонаступником цієї юридичної особи і до кого може бути звернена вимога щодо виплати заборгованості із заробітної плати.

Тобто Макарівська селищна рада та створені комунальні заклади громади не є правонаступниками Сектору культури, молоді, національностей та релігій Макарівської районної державної адміністрації, а відтак не мають жодних фінансових зобов'язань в частині виплати заробітної плати працівникам культури.

 

Інша депутатка Київоблради Інна Шубко повідомила, що голова Макарівської територіальної громади Вадим Токар готовиий працювати над вирішенням проблеми, однак стверджує, що для цього треба разом з обласною владою знайти достатні юридичні підстави.

“Голова Макарівської ТГ Вадим Токар сказав, що не залишить людей наодинці з проблемою. Він готовиий виділити субвенцію з місцевого бюджету, але питання в тому, щоб знаийти правовий механізм вирішення проблеми”, – додала Інна Шубко.

Є зрозумілим, що будь-яка спроба Макарівської громади знайти фінансування на зарплати «заднім числом» є дуже ризикованою і в ній легко можна знайти корупційні ризики.

Але є й великі сподівання на фахівців, що підключилися до вирішення даного питання. І в те, що вихід буде знайдено.

Нагадуємо, 1 липня 2021 р. у селищі Макарів відбулося виїзне засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, духовності та релігії Київської обласної ради.

Раніше ми писали, що ексголова Макарівської районної радм, Олександр Гулак, погрожував людині у мережі через згадування про його статки.

Ми у соцмережах