Лучшие предложения
  • Блог
  • Лікарня у місті Вишневе запрошує стати донорами крові

Лікарня у місті Вишневе запрошує стати донорами крові

Що потрібно врахувати та як підготуватися до донорства розповідає Містоінформ.

10 травня 2019 року КНП "Вишнівська міська лікарня" запрошує донорів для здачі крові за адресою: м. Вишневе вулиця Машинобудівників,7(стаціонар). При собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код.

В Україні, нажаль, показники донорства крові невисокі. За словами експертів, серед головних чинників такої ситуації – недовіра до лікарень, відсутність належної техніки, а також менталітет. Яка ситуація з донорами у інших країнах повідомляє donor.ua.

Як та чому стають донорами в інших державах?

Японія

У Японії – фантастична пропаганда донорства крові, розповідає українка Олена Стех, яка нині живе в Токіо. Крім реклами на телебаченні, постійного залучання до різних акцій відомих зірок, існують ще й дошки «оголошень», на яких зображено, скільки крові зараз в центрах переливання. Рівень кількості малюють смайликами. Засмучене «обличчя» показує, що кров уже закінчується, а червоний «у шоці» смайлик позначає: терміново потрібна саме ця група крові.

Австралія

Взагалі в Австралії донором може стати здорова людина від 18 до 70 років та вагою понад 50 кілограмів, розповідає Дмитро Пічугін. За його словами, основні обмеження – це серцеві захворювання, низький вміст заліза в крові, вагітність, уживання наркотиків та ризикована сексуальна активність. Рекламу донорства крові тут чуєш та бачиш постійно. Основний меседж – кров має обмежений термін зберігання, тому донори потрібні постійно.

Нідерланди

Як і в більшості європейських країн, у Нідерландах нікого здавати кров не примушують, проте пропаганда й постійна реклама роблять свою справу. За словами жителя Нідерландів Себастьяна ван дер Зі, щоразу, коли збираються здавати кров, тут обов’язково наново оформлюють спеціальну картку із запитаннями про стан здоров’я.

Південно-Африканська Республіка

У ПАР дуже популярно здавати кров, запевняє біолог Роман Світін. А умови стандартні, як і в Україні, – вік, відсутність хронічних чи гострих хвороб. Крім того, здати кров є можливість не лише в лікарнях, але й у мобільних групах, на кшталт американських. Вони так само працюють у різних місцях: торгових центрах, аеропортах університетах.

Відсутність пропаганди – одна з проблем, чому насправді в Україні дуже невеликий показник донорів крові, розповідає Тетяна Райкова-Пилипчук, представниця Української біржі благодійності.

Чи можу я стати донором?

Якщо ви вирішили здати кров, потрібно врахувати:

  • Ви маєте бути громадянином України, якому виповнилося 18 років та важите не менш за 50 кілограмів.
  • Ви не хворієте на сифіліс, ВІЛ/СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити, також відсутні злоякісні пухлини та
    захворювання крові.
  • Якщо у вас є пірсінг або тату, вони мають бути зроблені не раніше, ніж рік тому.
  • Востаннє у вас був нежить чи/та кашель не раніше, ніж місяць тому.

До донорства також потрібно підготуватися. Тож за три дні до здачі крові не вживати ліків від болю, за 2 доби – відмовитися від алкоголю, за 24 години – від копченого, смаженого, жирного, молочного, яєць та бананів. А також ообов’язково добре виспатися.

Мы в соцсетях