Лучшие предложения
  • Блог
  • В погоні за рейтингами: активісти вирішили зупинити всі будівництва в Ірпені користуючись ситуацію з коронавірусом

В погоні за рейтингами: активісти вирішили зупинити всі будівництва в Ірпені користуючись ситуацію з коронавірусом

Активісти-політики вимагають від влади зупинити всі будівництва в Ірпені і заявили, що в разі відмови зроблять це самі. Щоправда, виявилось, що будівництва не підпадають під обмеження у зв'язку з коронавірусом.

Поки державні чиновники та волонтери зайняті налагодженням життя під час карантину, заходами по обмеженню розповсюдження коронавірусу та допомогою вразливим верствам населення, у ірпінських активістів-політиків свої турботи. Вони бігають за вантажними автомобілями та вимагають від влади зупинити всі будівництва в Ірпені.

В іншому випадку активісти-політики обіцяють робити це самі. Про це заявив депутат Ірпінської міської ради Лаврентій Кухалейшвілі, якого раніше затримували на хабарі 108 тисяч гивень. Останнім часом, він відомий тим, що є псевдоочільником мітингу, який за всіма ознаками фінансується і керується з офісу бізнесмена та фігуранта багатьох кримінальних справ Олексія Зіневича

 

Аргументи активістів-політиків "серйозні" - будівельники ходять повсюди, плюють і воняють як козли, тому користючись ситуацією з коронавірусом всі будівництва в Ірпені треба невідкладно зупинити.

Цікаво, що активісти-політики у своїх заявах і ультиматумах до місцевої влади не посилались на конкретні документи чи норми, які б забороняли продовження робіт на будівельних майданчиках. Будівництва, на їх думку, мають зупинити просто тому, що зараз карантин. Не мала успіху і ініціатива Містоінформ прояснити це питання у активістів-політиків. Замість простої відповіді та роз'яснення своєї позиції вони почали повчати представників видання, попередньо заблокувавши їх. До повчань додали скріншот.

Виявилось, що у своїх заявах щодо припинення робіт на будівництвах активісти-політики спираються на статтю Ліга.Закон, де пояснюють різницю між надзвичайною ситуацією і надзвичайним станом, зокрема на пункт про можливість тимчасової заборони будівництва нових, розширення діючих підприємств. Але така аргументація є невірною, адже у статті говориться про можливість, а не про діючі обмеження. Юрист Дмитро Саламаха, який і давав роз'яснення для Ліга.Закон, вважає, що в період нестабільного економічного стану країни бізнес не має права на зупинку. Відтак, позиція ірпінських активістів-політиків є популізмом та намаганням заробити чергові політичні бали протягом непростого для українців періоду.

20 березня 2020 року Конфедерація будівельників України поспілкувалась з топ-менеджерами українських забудовників, девелоперів і пояснила як галузь буде діяти у зв'язку з епідемією коронавірусу.

Дії забудовників направлені, перш за все, на скорочення офісів продажів, безпеку людей та захист інтересів інвесторів.

Окремо зазначили щодо будмайданчиків. Специфіка роботи там допомагає захиститися від вірусу. Будівельники переважно працюють групами по дві-три людини на окремих ділянках і часто перебувають на свіжому повітрі. Тож у цьому сенсі вони в більш безпечних умовах, ніж працівники в офісах.

Більшість ірпінчан розуміє, що для працівників, які зайняті на будівництвах це ще й можливість банально виживати та годувати свої сім'ї у тих непростих умовах, які сьогодні склалися.

Лаврентій Кухалейшвілі, депутат Ірпінської міської ради

Одним із цинічних аргументів для зупинення будівництв стало те, що будівельники живуть у вагончиках. І це на тлі того, що Лаврентій Кухалейшвілі вже місяць сам сидить у вагончику із декількома особами в жахливих антисанітарних умовах, що не завадило йому разом із іншою активісткою-політиком Михайлиною Скорик-Шкарівською з'явитись на засідання сесії міської ради без захисних масок.

Експерти єдині у думці, що уряду та бізнесу доведеться мати справу з економічними наслідками карантину та вірусу. Це реальність, яку треба прийняти і бути готовими вистояти. І зрозуміло, що за таких умов зупиняти будь-які підприємства треба лише за нагальної необхідності, а не за бажанням месцевих активістів-політиків, які сплять і бачать себе у владі.

Раніше Містоінформ писав, що депутат Лаврентій Кухалейшвілі визнав, що бізнесмен та фігурант кримінальних справ Олексій Зіневич фінансує активістів.

Мы в соцсетях