Лучшие предложения
  • Блог
  • Irpin.online: ми ресурс опозиційний до Карплюка

Irpin.online: ми ресурс опозиційний до Карплюка

Ірпінське інтернет-видання Irpin.online визнало, що продукує односторонні матеріали, бо є опозиційним до колишнього мера Ірпеня - Володимира Карплюка.

ЗМІ повинні бути об'єктивними? Вони мають публікувати матеріали, а не свій власний суб'єктивний погляд на події? Ці усталені стандарти вже давно спотворені, принаймні саме так вважають у журналі The Economist. Розповідаючи про медіагіганта Fox News, The Economist наводить приклад, коли ведучі пропонують відверто однобокі коментарі та висновки, при цьому канал наполягає на їх об'єктивності.

Irpin.online. Про Ірпінь або погано або ніяк.

Чому подібні маніпуляції задовольняють аудиторію і сприймаються нею? У світі, у кожній регіональній зоні інтернет простору, щоденно виникає безліч нових інфоприводів, тисячі людей висловлюють свої думки на власних сторінках та у різноманітних спільнотах. Люди банально перевантажені інформацією, вони намагаються розібратися, на цьому етапі знаходяться ті, хто узагальнює інформпотік на власний розсуд. Суб'єктивно орієнтовані медіа стають надійним інструментом у політичній боротьбі.

Прикладом такого інструменту політичного впливу на національному рівні може бути телеканал "Прямий", якому Комісія з журналістської етики висловлювала осуд. "Коментарі та припущення в сюжеті видаються за факти", - зазначили у комісії.

На місцевому рівні деякі медіа також мають, на перший погляд, яскраве політичне забарвлення. Так, видання "Правда Ірпеня" рясніє компліментарними матеріалами про місцеву владу, а от "Зоря Приірпіння", "Портал Ірпеня", "Ірпінь ОНЛАЙН", "Погляд" є опозиційними та часто викривляють дійсність для демонізації представників "Нових Облич", які власне і є місцевою владою в Ірпені. Останнім часом "Погляд" декілька разів спіймався на відвертій брехні, яка мала б поглибити негативне сприйняття факту.

Скрін зі сторінки Irpin.online у FB

Але із усіх наявних регіональних медіа тільки Irpin.online відкрито визнало, що є опозиційним до колишнього мера Ірпеня Володимира Карплюка. Дійсно, серед контенту згаданого видання ви не знайдете позитивних матеріалів про зрушення у місті Ірпінь чи як мінімум нейтральні згадки про представників місцевої влади. Зрозуміло, що після такої відвертої заяви, матеріали Irpin.online постають у іншому світлі, а саме видання не може претендувати на статус об'єктивного медіа. Але така позиція зі сторони Irpin.online є чесною - згущують фарби для отримання "потрібної" політичної картини.

Чи може Irpin.online бути лояльним до представників місцевої влади?

Як відомо, видання Irpin.online, як і телеканал "Погляд" належать колишньому соратнику Володимира Карплюка, бізнесмену Олексію Зіневичу. Між приятелями Зіневичем і Карплюком свого часу розгорівся конфлікт, який вилився у взаємні звинувачення, очевидно, особиста неприязнь Олексія Зіневича до бувшого соратника згодом була покладена у основу редакційної політики в тому числі видання Irpin.online. Принаймні, медіа-атаки Олексія Зіневича на місцеву владу Ірпеня через власні та опосередковані ЗМІ та початок його громадської діяльності збігаються в часі з цими подіями.

Але, як не дивно, Irpin.online все ж таки може бути лояльним до місцевої влади. Які умови для цього необхідні? Все дуже просто - місцева влада повинна бути не ірпінська, а бучанська. Irpin.online пише про Бучу тільки хороші новини і першим намагається виправдати прорахунки та зловживання представників бучанської місцевої влади. Спроба пошукати матеріли за прізвищем Федорук, доводить, що Irpin.online бачить всю картину, але показує лише її частину. Як на прийомі у офтальмолога, видання Irpin.online закриває то праве, то ліве око. Ірпінь - бачу, Буча - не бачу.

Зрештою, можливо у видання Irpin.online є нагода визнати не тільки опозиційність до колишнього мера Ірпеня Володимира Карплюка, але й прихильність до діючого мера Бучі Анатолія Федорука?

Інтернет сьогодні дозволяє створити заангажовану медійну картину, ЗМІ умовно поляризуються навколо політичних поглядів. Але деякі медіа роблять це повністю відкрито, незграбно просуваючи суб'єктивну позицію, яка покликана захистити певного політичного лідера, або дискредитувати його.

Ми у соцмережах