Лучшие предложения
  • Блог
  • В Ірпені будуть штрафувати. Що саме заборонено під час карантину?

В Ірпені будуть штрафувати. Що саме заборонено під час карантину?

Муніципальна варта Ірпінської міської ради уповноважена складати адміністративні протоколи за порушення правил щодо карантину людей. Що саме опинилося під забороною?

Враховуючи ситуацію, що склалась в Україні та у світі в зв'язку з пандемією СOVID-19, 17 березня 2020 Верховна Рада України прийняла низку законів, спрямованих на протидію поширенню цієї хвороби. Законом №3219 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVІD-19)", передбачено, зокрема: встановлення адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених законом "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями.

Розмір штрафу для громадян складає від 17 тисяч до 34 тисяч грн., а для посадових осіб — від 34 тисяч до 170 тисяч грн. (стаття 44-3 КУпАП).

20 березня відбувся позачерговий терміновий виконком Ірпінської міської ради, на якому розглядалися питання посилення заходів щодо нерозповсюдження інфекційної хвороби COVID19 в Ірпені та Приірпінні, та було прийнято важливе рішення з надання посадовим особам КП «Муніципальна варта» #ІМР повноваження на складання протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також були затверджені протоколи №5, №6, №7 місцевої комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Зверніть увагу, на період карантину заборонено:

  • відвідування (відпочинок) в усіх парках та набережній: мангальних зон, альтанок, майданчиків відпочинку;
  • відвідування усіх дитячих ігрових майданчиків у приміщеннях та на відкритих територіях (парках, скверах, прибудинкових територіях, центральній площі, набережній);
  • прокат дитячих велосипедів, електромобілів та інших транспортних засобів;
  • робота закладів, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема, закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо) торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв'язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту;
  • проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів;
  • ринків та ярмарків в м. Ірпінь, селищах ВорзельГостомельКоцюбинське;
  • робота закладів, які надають послуги громадянам (перукарні, салони краси, SPA-салони, сауни, бані, масажні салони, салони татуювання, ательє з пошиття одягу);
  • робота приватних нотаріусів.

Мешканцям Ірпеня варто звернути увагу на розмір штрафу за статтею 44-3 КУпАП, адмінпротоколи за якою мають право складати посадові особи муніципальної варти та представники Національної поліції України, та які в той же день передаються до суду. Маємо сподівання, що хоча б великі суми штрафу змусять містян які не розуміють всю серйозність ситуації та сприймають карантин як відпустку, відповідально ставитись до протиепідемічних обмежень.

Раніше Містоінформ писав, що скандальновідома у Ірпені політик від "Голосу" Михайлина Скорик-Шкарівська відмовилась вдягнути маску на засіданні сесії Ірпінської міської ради, тим самим наражаючи на небезпеку інших громадян.

Мы в соцсетях